מה ההבדל בין סוגי גלאיי מתכות ?

בעת בחירת גלאי מתכות יש לקחת בחשבון: תקציב, מקום חיפוש, איכות הגלאי, נוחות תפעול.

כיום שוק גלאי המתכות מציע מגוון רחב של יצרנים מכל העולם ובאיכויות שונות לכן חשובה הבחירה הנכונה בשבילך ריכזתי כאן מספר פרמטרים חשובים בעולם גלאי הזהב והמתכות בכלל מקווה שהמידע מועיל ומלמד בכל אופן ניתן להגיע לחנות שלי ברחוב בן יהודה 210 ולראות מבחר עצום של גלאים בתצוגה.

אנחנו רוצים שהגלאי מתכות שלנו ייתן לנו פרמטרים על המטרה הקבורה באדמה כמו עומק, סוג המתכת, וכל זאת שיהיה מדויק ויחדור כמה שיותר לעומק האדמה.

סוג מתכת – ישנם דגמים של גלאי מתכות הנותנים אות שמע בלבד דוגמה VISTA GOLD גלאי המצויד בכפתורי כיוון של שמע, הפרדה, רגישות, וכו.. גלאי זה אנו כולל צג דיגיטלי ואת התוצאה אנו שומעים בלבד, ישנם מספר צפצופים על מנת לזהות מתכת טובה ( כול מתכת שאינה ברזל ) בדרך כלל צפצוף נמוך ( יותר בס ) מאפיין ברזל. גלאי מתכות דוגמה RACER2 של חברת MAKRO בעל צג דיגיטלי ובעל התראות שמע, ניתן לקבל על גבי הצג מספרים העוזרים לנו לזהות את סוג המטרה באדמה ברזל, נחושת, כסף, עופרת ..זהב, בנוסף ה RACER2 מצויד ברמקול הנותן לנו צפצוף משתנה למתכות שונות. ישנם גלאים מתקדמים הנותנים לנו על גבי הצג נתונים בצורת שרטוט ומספרים על מנת לקבל החלטה מהירה ונוחה על סוג המטרה דוגמה DEUS של חברת XP או SPECTRA V3I של חברת WHITE'S. כול זאת ועדיין לא הזכרנו את מהירות תגובת הגלאי .
גלאי איכותי יהיה מהיר וזה אומר :
גלאי המציג על גבי הצג או על ידי שמע ( רמקול ) ללא השהייה את הממצא, איך שאנו מעבירים את הצלחת חיפוש מעל המטרה הגלאי נותן התראה שיש משהוא למטה באדמה, החשיבות של מהירות תגובה היא עצומה ועוזרת לנו למקד את החיפוש בקלות. גלאי איכותי מאופיין במהירות תגובה מהירה.

מקום החיפוש :
יש קשר ישיר בין מקום החיפוש העיקרי שלי לבין סוג הגלאי אותו אבחר וזה אומר – כאשר שטח החיפוש שלי הוא נניח חוף הים רצוי שאבחר בגלאי שיודע לתת מענה לחול ים רטוב או יבש חשוב מאוד לתת דגש על כך בבואנו לקנות גלאי איכותי, הסביבה הימית שופעת מינרלים בחול וגורמת לרעשים בגלאי מתכות שלא ניתן לכוון את האיזון אדמה בו GROUND BALANCE .( מתייחס לגלאי מקצועי כאשר אנו יכולים לכוון את כול הפרמטרים בעצמנו .)

נוחות תפעול :
לדעתי אחד הפרמטרים החשובים – לכול אחד מאיתנו יש את הדרך שנוחה לו להחזיק את הגלאי, לתפעל לחצנים, לסובב מכוונים, צורת התצוגה, שמע, גודל פיזי של גלאי, צורת קיפול, סוג סוללות, אחד היתרונות המובהקים אצלי שהלקוח יכול לראות את כול סוגי הגלאים בתצוגה עשירה כולל הסבר מפורט והפעלה.

תקציב – " גלאי טוב זה גלאי יקר " נכון חלקית, גלאי טוב זה גלאי המותאם לצרכים שלנו ומושפע מהמחיר ואין זה אומר שאין בנמצא גלאי במחיר סביר לכול כיס.

לסיכום יהיה נכון להתייעץ, למשש, לשמוע, לראות, בתצוגה עשירה והסבר לעניין.

 

 

חייג עכשיו
כתובת הגעה
דילוג לתוכן